Kurban Bağışı

Kurban Bağışınız Ümmete Olsun
Müslümanların asli vazifesi ibadetlerden olan kurban bağışı ümmete olsun. Ümmet Hareketi Afrika kurban bağışı ücretlerini aşağıda sizler için listeledik. Ayrıntılı bilgi ve bağış yapmak için kaydırın.

Kurban Bağış Ücretleri

Kurban Cinsi

Kurban Ücreti

Vacip Kurban Hissesi 3000₺
Adak-Akika Kurbanı 3000₺
Şükür Kurbanı 3000₺

 

veya

Kurban Bağış Hesabı Hesap Adı IBAN
Albaraka Türk Katılım Bankası Ümmet Hareketi TR 88  0020 3000 0780 1458 0000 01

Kurban Bağışı Hakkında Merak Edilenler


Kurbanım Nerede ve Nasıl Kesiliyor?

Kurban Bayramı için gönderdiğiniz kurbanlarınızı Kurban Bayramında, kurbanların kesildiği yerden sizlere video göndererek teyit ediyoruz. Video sizlere özel olup vekaletiniz üzere kesildiği video da belirtilmektedir. Hisse bedelini gönderdiğiniz bağış oranına göre uygun bir kurbanlık bulunarak yurt dışı kurban bağışı işlemi gerçekleştirilecektir.


Kurban Vekaletimi Nasıl Vereceğim?

Alimlerimizin verdiği fetvalarda vekaleti emin olduğunuz kişilere sesli veya mesaj yoluyla yapabileceğinizi belirtmektedir. Ümmet Hareketi olarak yıllardır yaptığımız gibi vekaletlerinizi açıklama kısmına yazarak aldığımız gibi bizleri sesli bir şekilde arayarakta vekaletinizi verebilirsiniz.


Kurbanım Hangi Ülkede Kesilecek?

Hisseli bir şekilde yapılan kurban bağışları sene içerisinde belirlenen ülkelerde kesilip orada bulunan ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır. 2024 yılında yapılacak olan vacip, akika ve adak kurban bağışlarınız Afrika ülkelerinde kesilecektir.


Bizler çıkmış olduğumuz yolda sizlerin kurban bağışlarını titizlikle bu ümmetin gariplerine ve fakirlerine ulaştırarak onların hayır dualarını almak sizlerle onlar arasında köprü olmak için çok büyük uğraşlar vermekteyiz. Yapmış olduğumuz hizmet karşılığında ‘Allah razı olsun cümlesi’ bizler için dünyalara değmektedir.

Afrika'nın ulaşabildiğimiz bütün bölgelerinde kurban bağışlarınızın her birisi için hayvan temininden kesimine ve daha sonrasında dağıtılmasına kadar olan bütün aşamalarla tek tek ilgileniyoruz. Bu aşamaların çoğunu bizzat yerinde gönüllülerimiz ile takip ediyoruz. Vacip veya farklı bir cinsten infak ettiğiniz kurbanınızın kesilmesi bağış esnasında bizlere iletmiş olduğunuz telefon numarasına video olarak iletilmekte, sizden alınan vekaletler ile sizin adınıza kesimin sorumluluğunu ekibimizden gönüllülerimiz üstlenmektedir.

Bağış yapabileceğiniz kurbanlarımız ise aşağıda belirtildiği gibidir;

  • Vacip Kurbanı
  • Akika Kurbanı
  • Adak Kurbanı
  • Sadaka Kurbanı
  • Şükür Kurbanı
  • Şifa Kurbanı

İşte bu kurbanların tamamını ihtiyaç sahiplerinin tespiti ile gerekli yerlerde kesimini yaparak onlara ulaştırıyoruz.

Kurban Bağış Türleri ve Hisseleri

Ümmet Hareketi olarak yapmış olduğunuz kurban bağış türleri ve hisseleri hakkında ufak bir bilgilendirme yapmak gerekirse; kurban bağış türlerimiz yukarıda da belirtildiği gibi 6 tanedir. Bunların vacip ve adak kurbanları vacip türünden olup diğer kurbanlar ise nafile olmaktadır. Sizlerde hangi niyet ile kesim yapacaksanız, bağış sayfamızda ilgili yere gerekli bilgiyi girerek bağışınızı tamamlayabilirsiniz.

Kurban hisseleri ile ilgili bilgi vermemiz gerekirse; yapacak olduğunuz bağışın türü ne olursa olsun bir kurbandaki bütün hisseleri de alacağınız gibi en az bir hisse olacak şekilde de kurban hissesini alabilirsiniz. Online bağış yaparken 'mesajınız' bölümüne kimler adına hisse bağışı yapıldığını yazmanız gerekmektedir. Hesap numaramız üzerinden bağış gerçekleştirmek istediğinizde ise açıklama kısmına aynı şekilde hisse bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır. İletişim kısmına girmiş olduğunuz bilgilerin doğru olduğundan lütfen emin olun çünkü vekalet için bu numara üzerinden size ulaşım sağlanacaktır.


Adak Kurbanı Bağışı

Ümmet Hareketi olarak Adak Kurbanı bağışı güvenilir bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor. Bağışlayacak olduğunuz kurbanınızı diğer bağışlarınızda olduğu gibi islami usüllere dikkat ederek seçiminden, kesimine; kesiminden, dağıtımına kadar her ayrıntıya dikkat edilmektedir.


Akika Kurbanı Bağışı

Yeni doğmuş çocuklar için kesilen Akika Kurbanı bağışı gibi kurban bağışlarınızı da ihtiyaç duyulan bölgelerde keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Peygamber Efendimiz (s.a.s.)'in tavsiye ettiği kız veya erkek çocuklarının doğumundan sonra Allah'a şükretmek için kesilen bu kurban bir çok belayı ve sıkıntıyı def ettiği hadislerde belirtilmektedir. Günümüzde bu kurbanı kişiler kendisi kesebileceği gibi daha hayırlı olacak şekilde daha çok muhtaç olan kişilere ulaştırmak için bağışta yapabilmektedir. Biz Ümmet Hareketi olarak her yıl gerçekleştirilen kurban ibadetinizin yanı sıra Akika Kurbanlarınızı da aynı hassasiyetle kesimini yaparak gerekli yerlere ulaştırıyoruz.


Afrika Kurbanlık Bağış

Su kuyusu bağışları ile ön plana çıkan Afrika kurbanlık bağış en az su kuyusu projeleri kadar önem atfetmektedir. Susuzluğun yanı sıra açlığın da baş gösterdiği Afrika ülkelerindeki kişilerin boğazlarından geçecek bir lokma etin değerinin ne olduğunu bizler tahmin dahi edemeyiz.

Dinimizin emirlerinden olan oruç ile bu hissi bir nebze de olsun anlayabiliyor ve onlar için empati yapabiliyoruz. İşte o bölgedeki ülkelere yapılacak olan kurban bağışlarıyla açlığı yaşayan bu insanlarımızın çaresizliklerine derman olabiliriz. Bu hissiyatla birlikte hem kendimiz hem de etrafımızda ki insanlarımıza bu bilinci aşılayarak ümmetin gerçekleştirdiği yardım hareketini daha fazla insanımıza da ulaştırabileceğimizi unutmayalım.


Güvenilir Adak Bağışı

Bu tür projeler yürütülürken bağışçıların en çok yapmış olduğu aramalar güvenilir adak bağışı üzerine olmaktadır. Maalesef ki iyi niyetleri suistimal ederek bu şekilde haksız kazanç sağlamaya yönelik girişimlerde bulunmaktadır. Ümmet Hareketi Derneği olarak bu gibi durumlara yer vermemek adına olabildiğince şeffaf bir şekilde hareket etmeye gayret ediyoruz. Vakıflar Genel Müdürlüğü ile bütün gelir giderlerimizi de paylaşmaktayız. Tek gayemiz bağışlamış olduğunuz adaklarınızı ve diğer bağışlarınızı hızlı bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak ve onların hayır dualarını almaktır.

Yıllardır ise Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen bağışlara yönelik çalıştaylara da katılarak bağışlarınızı dini teyamüllere göre düzenlemekte vazifemiş olmuştur.

Vekaleten Kurban Bağışı Alan Kurumlar

Ülkemizde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için vekaleten kurban bağışı alan kurumlar arasında Ümmet Hareketi kurulduğu günden bu yana yer almaktadır. Alınan kurban bağışları ihtiyaç olan yerlere ulaştırılarak yerinde kesimleri yapılmış şekilde elden teslim sağlanmaktadır.

Sizlerin bu mutluluğa ortak olmanız için ise kurban kesim esnasında video kayıt sağlayarak iletişim için bizlere bırakmış olduğunuz numara veya e-posta adresine göndermekteyiz. Kurban bağışı yapmak için +90 (533) 293 83 64 numaralı telefondan ve whatsapp üzerinden bizlere ulaşmanız halinde bütün işlemler halledilmiş olunur. Online bağış yapmanız halinde onay kutucuğunu işaretlemeniz durumunda da sizlere bütün şartları sunmuş ve bu şartları kabul etmiş olduğunuz kabul edilecektir. Belirtmiş olduğumuz her ülke ve bölgede bütün aşamalar hassasiyetle yerine getirilerek kurbanın etinin dağıtımı gerçekleşmektedir.